De meeste vragen uit de e-Gulden gemeenschap komen voort uit de beloftes over het distribueren van de pre-mine die gedaan zijn door de developers en die zouden moeten worden uitgevoerd door Advertouch v.o.f. Zoals iedereen via de media heeft kunnen lezen heeft Advertouch zich gecommitteerd om EFL 10,5 miljoen te distribueren onder de Nederlandse bevolking in de vorm van pakketjes van EFL 50 voor iedere Nederlander die aan de gestelde eisen voldeed. Zie o.a.
http://forum.egulden.org/index.php?PHPSESSID=f2dap29j41eu0v2o7m5j00j5n6&topic=393.0
Omgerekend zouden dus 210.000 Nederlanders zo’n pakketje kunnen ontvangen. Op de website
www.e-gulden.com is, in het verleden, melding gemaakt van de voortgang van deze distributie. Daarbij werd gesuggereerd dat ruim 10% van het totaal al was gedistribueerd. De Foundation heeft het distributiesysteem gecontroleerd en gevolgd in de blockchain. Na deze controle kunnen wij melden dat er
minder dan 2.000 pakketjes van EFL 50 door Advertouch aan de Nederlanders zijn verstrekt. Op het geheel is dat dus minder dan 1%. Wel is ruim EFL 5 miljoen uit de pre-mine door de devs/Advertouch aan andere zaken besteed. Verantwoording hierover weigeren ze, tot op heden, af te leggen. Hoe dan ook, dit is volkomen in strijd met de gedane belofte aan de e-Gulden gemeenschap .
Niels Harmsen, de secretaris van de Foundation , is daarom stellig van mening dat je hier over internetoplichting kunt spreken. Hij heeft op 25 juni 2014 getracht aangifte te doen tegen Advertouch v.o.f. Gewapend met een grote stapel papier, waarop een groot deel van de communicatie tussen de devs/Advertouch/Shortbus en de leden van het bestuur van de Electronic Gulden Foundation was uitgeprint, heeft hij de zaak voorgelegd aan de politie op bureau Breda Centrum, aan het Chasseveld te Breda. Na intern beraad heeft de Bredase politie laten weten voorlopig geen reden te zien om tot vervolging over te gaan. Hun motivatie: buiten het feit dat iedere instapper in de e-Gulden, volgens justitie, zelf de keuze heeft gemaakt om met Advertouch in zee te gaan is de zaak volgens hen niet urgent te noemen, omdat er tot op heden slechts een persoon melding heeft gemaakt tegen Advertouch.
Omdat wij als Foundation slechts EFL 5 miljoen van de pre-mine in ons beheer hebben zullen jullie begrijpen dat wij niet de verantwoording kunnen dragen over de volledige EFL 10,5 miljoen van de pre-mine, maar dat wij het ontbrekende deel van hen willen ontvangen, met een gespecificeerde verantwoording over gedane uitkeringen en betalingen.
Wij roepen daarom
alle mensen, die zich door Advertouch
benadeeld voelen, op om
aangifte te doen tegen dit bedrijf. Gezien het gestelde in hun motivatie zal justitie dan mogelijk wel tot vervolging overgaan.
De devs hebben beloofd om de e-gulden.com communicatiekanalen (website / forum / twitter / bitcointalk account e.d.) over te dragen. De voorwaarde hiervoor was dat een stichting formeel zou moeten worden opgericht. Nu de Electronic Gulden Foundation het licht heeft gezien verwachten/hopen wij dat die overdracht dan ook binnenkort zal worden gerealiseerd. Gezien onze ervaringen met de devs/Advertouch kan dit veel tijd in beslag nemen en om hierop maar niet eindeloos te hoeven wachten hebben wij een alvast een nieuwe website, een nieuw forum en een nieuw twitter account aangemaakt (@eguldenfoundati). Mogelijk maken wij komende week ook nog een nieuw bitcointalk account aan.
We weten dat onze e-Gulden een moeilijke start heeft gehad, maar wij zullen er alles aan doen om het vertrouwen in de munt terug te winnen. Daarvoor hebben wij jullie steun en enthousiasme hard nodig.
Gerrit, Niels en Henk